Kántor suli

Aktuális

Engedelmes

Örző-védő

Galéria

Kapcsolat

 

   

 

 

BEMUTATKOZUNK

Ars poetica, hitvallásunk

Avagy mit is jelent a címben megfogalmazott kutyával, a Kutyámmal élek megfogalmazás

Bizonyára Neked, kedves olvasóm nem kell megmagyarázni a kutyát tartok, vagy a kutyával élek kijelentések közötti minőségi és tartalmi különbséget. De egy kutyával idáig soha nem rendelkezett ember is, aki Téged kutyatartóként tart számon át kell éreznie, a két fogalom közötti szakadék mélységét. Hiszen akarva-akaratlanul Ő is kutyával, kutyákkal él, még ha nem is tulajdonolja ezeket a fantasztikus lényeket, hiszen nap, mint nap találkozik Velük és a Te kutyád viselkedéséből merít tapasztalatot, vagy ítéletet.

Hitvallásunk, hogy a kezünkből kikerülő kutyák az otthon biztonságán kívül is félelem és agresszió nélkül tudjanak együtt élni idegen környezetben is, és ezáltal lebontsuk azt a gyakran hallott hibás verdictet, mely szerint a kutya kiszámíthatatlan ösztönlény, veszélyes és nem való emberi közösségekbe.

Stratégiai együttműködésben a Kutyával Élők Váci Egyesületével

Egy kévében a lakossággal

És miért éppen Kántor?

Kutyaiskolánk nevét a valaha élt leghíresebb és legeredményesebb magyar nyomozókutyáról neveztük el.

Természetesen lehettünk volna Mancs, Bogáncs, Fickó, vagy Pletyka kutyasuli a magyar irodalom, film és a való életből elcsent klasszikus és meghatározó kedvenceink után, vagy akár Hacsiko, Lessie, Rin tin tin, vagy Bobby a kis edinboroi westie, aki gazdája halála után minden nap a temetőben a sírján fekve és őrizve várta vissza szeretett gazdáját.

Ilyenek ezek a csodálatos teremtmények, akiknek nem kell aranygyűrű, iPhone, vagy Playstation, mert egy bottal is boldoggá tehetők, ha foglalkozunk, játszunk Velük, de főleg ha szeretjük Őket. Viszonzásul az életüket habozás nélkül feláldoznák értünk.

 

Kántor

 

Kántor egy német juhászkutya volt. Vezetőjével Tóth Tiborral rendőrkutyaként dolgozott együtt 1953-1964 között elválaszthatatlanul Szombathelyen, és közös munkájukat számtalan dicsőség és egészen hihetetlen számok jellemzik.

  • A jegyzőkönyvek tanúsága szerint Kántor 11 év alatt 78.000 kilométert tett meg nyomon.

  • Élete során 536 bevetésből 279 alkalommal volt sikeres, ezzel minden idők legsikeresebb rendőrkutyája.

  • Munkája során 1,2 millió forintnyi betörésben és lopásban eltulajdonított értéket szerzett vissza (az ötvenes-hatvanas évekről van szó, amikor 1,70 Forint volt egy kiló kenyér).

  • Kántort egyetlen ember etethette: saját gazdája. Rajta kívül senkitől nem fogadhatott el ételt.

  • A leghosszabb követése másfél napig tartott, több mint 100 kilométeren keresztül.

Kántortól vezetője 100 szál vörös rózsával búcsúzott 1964-ben.

Tóth Tibor, alias Csupati, aki 1964-ig, élete végéig volt a gazdája, fiatal kutyák bemutatásakor az utolsó 3 kutya közül választotta ki Kántort. Fáradságot nem ismerve három év alatt fejlesztette ki azt a modern szagkiválasztási, szagazonosítási, és szagkonzerválási módszert, melyet egész Európában máig alkalmaznak. Később Dunakeszin folytatta a munkát, ahol nagy figyelmet fordított a fiatalabb kollégái képzésére. Szakmai tapasztalatát megosztotta velük, folyamatosan sarkallta őket a jobb teljesítmény elérésére.

Kutyaiskolánk vezető kiképzője Poszpischil Péter is egyike volt Tóth Tibor tanítványainak Szombathelyen. Peti az egész életét a kutyák társadalmi megbecsülésének és az életünkben betöltött jogos helyük elismerésének szentelte. Verőcén társtulajdonos egy állatvédő alapítványban, ahol elhagyott, hitevesztett helyzetben lévő kutyák méltóságát és életminőségét próbálják megőrizni, áldozatos és erőn feletti munkával, gyakran reménytelen körülmények között. Péter rövid bemutatkozó önéletrajza megtalálható ITT

Csupatitól főhadnagyi rangban katonai tiszteletadással, fegyverropogás mellett vettek végső búcsút rendőr kollégái 2011-ben.

Kutyaiskolánk célja és küldetése:

Manapság a társadalom két részre szakadt. Az egyik oldalon a felelős kutyatartók, vagyis kutyával élők, míg a másik oldalon a kutyával nem rendelkező, felháborodott polgárok állnak.

De miért is vannak felháborodva?

“A kutyák veszélyesek, harapnak, piszkítanak, hangosak, stb…”

És a kutyával élők is két csoportra oszthatók.

Az első csoportba azok a kutyások tartoznak, akiknek látszólag semmi problémát nem jelent kutyával élni, ámbár kutyájuk ettől függetlenül ellenállás, félelmet, prekoncepciót vált ki az előzőekben említett csoportban.

A másik csoportba azokat soroljuk, akik a saját kutyájukkal is problémákba ütköznek. Nevelhetetlen, ugat, ás, szemtelen, egyszóval kezelhetetlen a saját kedvencük, aki olykor megkeseríti az életüket habitusuk miatt. Pedig gonosz, rosszindulatú kutya nem létezik. A genetika hozza a viselkedési forma 30 százalékát, míg a maradék 70%-ot a neveléssel tudjuk hozzáadni. Ez a kompenzáció avatott, képzett kezekben teljes egészével bevihető a kutyánk jellemébe.

Mindkét csoportnak tudunk segíteni. Ugyanis mi úgy gondoljuk, hogy a legtöbb esetben a gazdinak a képzése sokkal fontosabb, mint a kutyájáé. A kutyának több ezer éve a genetikájába van kódolva, hogy mindenkor kövesse és teljesítse a gazdi akaratát. Meggyőződésünk, hogy nincs buta, nevelhetetlen, hiperaktív, vagy hamis kutya. Természetesen a fajta kiválasztásánál az elsődleges szempont, hogy mire kell a kutya. Nyilván fajtánként változik, hogy vadászni, sportolni, munkára, gyerek mellé, állatok mellé, faluban, vagy városban, kerbe, vagy lakótelepre, stb… választunk évtizedes távra családtagot, de filozófiánk szerint minden kategóriában tudunk segíteni az együttélés optimalizációjában, a szomszédok, barátok és további családtagok jogos szempontjait is figyelembe véve. A fajta és a kiskutya eredetének kiválasztásánál ingyenes tanácsadást adunk, mind divat, mind pedig munka, vagy vadászkutya esetében, a teljes életciklus anyagi vonatkozásait is figyelembe véve.

Nálunk a tradicionális “adj pacsit”, “bukfencezz” vezényszavak nincsenek a kiképzési tematikában. Ellenben minden, a szocializációval és engedelmességgel kapcsolatos tudást átadunk iskolánkban, elméleti és gyakorlati oktatásaink keretében, fizikai és mentális abúzus mentesen. Persze vannak kivételes kutyafajták, jellemzően a nagytestű pásztorkutyák és a munka vérvonalú fajták esetében, amelyeknél a szigorúbb, hagyományos kiképzési technikák nélkülözhetelenek, de a határok átlépése nálunk elképzelhetetlen. Mindenkor a pozitív megerősítésben hiszünk és az évtizedek ezen meggyőződésünket számtalan esetben alátámasztották, akár kutyasportokban elért eredményekben, akár az élet számos területén.

Várunk szeretettel, hogy kutyád legalább 90% örömöt nyújtson és maximum 10% problémát! Mert probléma minden esetben adódik majd, de azt mi garantáltan minimalizáljuk. Baby, kezdő, vagy haladó szinten, az alapoktól a szolgálati jellegű kiképzésekig akár háznál, vagy terepen. Agresszió, félelem, szorongás, bizonytalanság leküzdése. BH, IPO, K9, stb... vizsgákra, versenyekre felkészítés, alapozás, vagy szinten tartás.


A Kántor Kutya Kiképző Centrum vállalja, fajta és méret korlátozás nélkül a hobby, családi, sport, és munkakutyák tartásával, nevelésével, képzésével, esetleges tartási, viselkedési problémával kapcsolatos szakszerű iránymutatást képzett szakemberek segítségével. Iskolánk lehetőséget biztosít a gazdák/kutyavezetők, valamint kutyáik részére a szabadidő hasznos eltöltésére. Iskolánk mind a tréningeken, mind az egyéb rendezvényein, foglalkozásain maradéktalanul betartja a hatályos állatvédelmi törvényben foglaltakat.

Mindez családias hangulatban, egyéni ütemezésben, a Dunakanyar szívében, Vác belvárosától csupán 3 percre. !

HÁZIREND

1. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein minden résztvevő saját elhatározásából, saját felelősségre vesz részt.
2. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein felvezetett kutyáknak rendelkezniük kell érvényes veszettség elleni oltással, melyet a kutyavezető a kutya egészségügyi kiskönyvének a bemutatásával köteles igazolni.
3. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein 18. életévét be nem töltött személy kutyával, csak írásos szülői beleegyezéssel, 12. életévét be nem töltött személy szülői felügyelettel vehet részt.
4. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein a kutyát szabadon engedni, valamint felügyelet nélkül hagyni (kikötni, kifektetni), csak a kiképzésvezető(k) által kijelölt helyen, azok engedélyével lehet.
5. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein a gazda/kutyavezető a rá vonatkozó balesetvédelmi, valamint egyéb szabályokat köteles megismerni, azokat maradéktalanul betartani.
6. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein a felvezetett kutya által okozott minden jellegű károkozásért, valamint a kutya biológiai szükségleteinek elvégzése után hátra maradt szennyeződések eltakarításáért a kutya gazdája/vezetője egy személyben felelős.
7. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein a sikeres, és balesetmentes végrehajtás érdekében a gazda/kutyavezető maradéktalanul köteles a kiképzésvezető(k) utasításait, iránymutatásait betartani.
8. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein a gazda/kutyavezető, beteg, sérült kutyával nem, tüzelő szukával egyedi elbírálás alapján, a kiképzésvezető(k) engedélyével vehet részt.
9. Az iskola képzésein, foglalkozásain, rendezvényein a kutya megütése, megrúgása, valamint egyéb módon történő bántalmazása SZIGORÚAN TILOS! A bántalmazó kutyavezető az iskola képzéseiről, foglalkozásairól, rendezvényeiről azonnali, és végleges kitiltásra kerül, a szükséges jogi lépések megtétele mellett.


Minden kedves Gazdának / Kutyavezetőnek, kutyának élményekben gazdag, kellemes időtöltést kívánunk!

Tisztelettel:

KIKÉPZÉSVEZETŐK

Érdeklődni: 06 70 727 6733

kantorkutyakikepzes@gmail.com